Urządzanie piwnicy. Jakie wybrać regały?

Piwnica to obszar, w którym zazwyczaj znajdują się pomieszczenia pomocnicze. Jeśli jest mała, to całe to miejsce to jedna przestrzeń. Urządzenie piwnicy nie musi więc wiązać się z dużymi wydatkami. Warto jednak urządzić ją dobrze. Każdy obszar w domu powinien robić przyjemne wrażenie. W takiej przestrzeni łatwiej też będzie o zachowanie porządku.

Piwnica – dobrze urządzona przestrzeń

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, by piwnicę wykończyć. Podłoga powinna zostać czymś wyłożona. Ściany powinny być pomalowane, najlepiej na jasne kolory. Trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie. Dopiero wtedy można wstawiać regały i ewentualnie inne przedmioty. Wybiera się rzeczy praktyczne i niekoniecznie drogie. Nie chodzi o luksus, ale o to, by obszar ten prezentował się przyjemnie i dobrze pełnił swoją rolę. Czy wybiera się regał do piwnicy, czy cokolwiek innego, najważniejsze są:

  • praktyczność,
  • oszczędność,
  • funkcjonalność,
  • estetyka.

Meble, które sprawdzą się w piwnicy

Meble wybiera się w zależności od tego, jakie przeznaczenie mają pomieszczenia znajdujące się w piwnicy. Często to miejsce pełniące funkcję domowego magazynu. Tu znajdzie się to, czego nie wypada trzymać w części mieszkalnej albo na co nie ma w niej miejsca. W takiej sytuacji idealny regał do piwnicy to taki, który charakteryzuje się solidnością. Najlepiej wybrać jeden spośród różnych modeli magazynowych. To wybór praktyczny. Cena takich mebli jest przystępna. Duża ilość pojemnych półek sprawi, że piwnica dobrze będzie pełnić swoją funkcję domowego schowka. Regały magazynowe wykonane są z metalu. To konstrukcje minimalistyczne. Dobrze prezentują się w piwnicy. Zwiększają estetykę przestrzeni.

Jakie regały metalowe do piwnicy?

Potrzebnych jest ich zazwyczaj kilka. Czasem wystarczą dwa czy nawet jeden. Jeśli wybiera się dwa lub więcej, to najlepiej takie same i tej samej wysokości. Wybiera się pomiędzy takimi, które mają półki z metalu i takimi z półkami z płyt meblowych. Jedne i drugie są dobre, ważne jest, by półka wytrzymała taki ciężar, jaki chce się na nią kłaść. Warto także wybrać regał do piwnicy o wymiarach, które uzna się za optymalne. Zależą one od powierzchni tego obszaru i od potrzeb związanych z magazynowaniem rzeczy. Do wyboru są regały skręcane i montowane bez śrub. Te drugie wybiera się, jeśli ważne jest, by postawić je łatwiej i szybciej.

Regały z półkami to podstawowe wyposażenie dobrze urządzonej piwnicy. Magazynowe na pewno nie zawiodą. Jeśli piwnica ma pełnić i inne funkcje, to potrzebne mogą być inne meble. Obojętnie, co się w niej znajdzie, ważne jest, aby była to przestrzeń z wykończonymi ścianami i podłogą.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com